Commissie Overijssel
De commissie Overijssel vergadert 6 keer per jaar (meestal) in Deventer om de ontwikkelingen te bespreken. Afgelopen jaren hebben we ons bijvoorbeeld ingezet voor:
- Het ADS-kantoor in Goor. De commissie deed een monumentenaanvraag om dit unieke kantoorpand in de stijl van architect Hundertwasser te beschermen.
- Industrieel erfgoed en voormalige bedrijfspanden, zoals het Fabriekscomplex van Ten Cate in Nijverdal en de Roto-Smeetslocatie in Deventer. De commissie denkt mee over herontwikkeling en pleit er voor om waardevolle onderdelen te behouden.
- Post ’65-architectuur, zoals het provinciaal archiefgebouw in Zwolle en diverse lege kerkgebouwen (o.a. in Deventer en Enschede). De commissie strijd voor behoud en waardering van waardevolle panden uit meer recente bouwtijd.

